Na kraju 1:1
26

Remi Engleske i Italije u prijateljskom susretu na Wembleyju

Nogometna reprezentacija Engleske remizirala je u prijateljskom susretu na svom Wembleyju protiv Italije, a konačni rezultat glasio je 1:1.

Prvu priliku na meču imali su Talijani, ali Immobile nije iskoristio asistenciju Canvdeve i njegov udarac otišao je preko gola.

Kazna za promašaj stigla je veoma brzo, tačnije u 26. minuti kada su Englezi brzo izveli jedan prekid, lopta dolazi do Vardyja, a napadač Leicestera silovitim udarcem matira Donnarummu za vodstvo od 1:0.

To je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena, a prvu priliku u drugih 45 minuta imao je Alex Oxlade-Chamberlain čiji udarac u 57. minuti brani golman Italije.

Kako se bližio kraj utakmice, tako je Italija bila sve opasnija, a dvije velike prilike za poravnanje propustio je Insigne u 73. i 79. minuti.

Ipak, ono što nije uradio tada, napadač Napolija uradio je u 87. minuti kada je sigurno realizovao kazneni udarac koji je napravio defanzivac Burnleyja Tarkowski za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1.