Evropska liga, grupe B i C
0

Remi Celtica i Rapida, pobjeda HSV-a

Rapid je remizirao na Celtic Parku s domaćim Glasgowom 1-1 u dvoboju drugog kola C grupe. U drugoj utakmici ove grupe HSV je na svom travnjaku pobijedio izraelski Hapoel iz Tel Aviva 4-2.

Prvo ime dvoboja bio je švedski centarfor domaćih Marcus Berg koji je zabio dva lijepa gola (prva dva na utakmici) te izborio penal koji je Ze Roberto u 67. minuti promašio pri 3-2 vodstvu domaćih. Zbog prekršaja nad Bergom crveni je karton zaradio branič gostiju Badir. Ze Roberto se iskupio pogodivši za konačnih 4-2 u 78. minuti.

U dvobojima grupe B Valencia je na Mestalli svladala Genou 3-2, dok je francuski Lille upisao najuvjerljiviju pobjedu kola savladavši u Pragu Slaviju 5-1. Gosti su svih pet golova zabili u drugom dijelu, nakon što su domaći prvu dionicu dobili 1-0. Od 71. do 90. minute zabili su Francuzi četiri gola, od 85. do 90. tri.

Evropska liga, 2. kolo:

Grupa B:

Slavia Prag – Lille 1-5 (Belaid 6-11m / Vomačka 47-ag, Frau 71, Gervinho 85, 90, Souquet 88) Valencia – Genoa 3-2 (Silva 52, Žigić 56, Villa 82-11m / Floccari 43, Kharja 64-11m)

Redoslijed: 1. Lille 4, 2. Valencia 4, 3. Genoa 3, 4. Slavia Prag 0

Grupa C:

HSV – Hapoel TA 4-2 (Berg 5, 12, Elia 40, Ze Roberto 78 / Schechter 37, Yeboah 62) Celtic – Rapid Beč 1-1 (McDonald 21 / Jelavić 3)

Redoslijed: 1. Rapid Beč 4, 2. HSV 3, 3. Hapoel TA 3, 4. Celtic 1