19

Remi Borca i Veleža: Odlična odbrana Rođenih u Banjoj Luci

U okviru 22. kola Premijer lige BiH večeras su snage u Banjoj Luci odmjerili Borac i Velež. Susret je završen bez golova.

U 27. minuti Žuržinov je imao sjajnu priliku za gol, ali Oštraković to brani. Sviran je i ne penal za domaćina Borca, ali Grahovac ne uspijeva zatresti mrežu Veleža.

U 43. minuti pokušao je Handžić šutirati sa 20 metara, ali Oštraković ponovo brani. Isto je probao i Radulović dvije minute kasnije, ali Oštraković ponovo pokazuje svoje umijeće.

Mogli su Rođeni na poluvrijeme otići sa vodstvom, budući da je Letić dobro probio po lijevoj strani, šutirao, ali lopta odlazi preko gola.

Nakon povratka s pauze igrači Borca ponovo pokušavaju izvršiti pritisak na goste i doći do gola. Nakon jednog kornera Vladan Grujić je pokušao, ali lopta odlazi pored gola Veleža.

U 56. minuti Subić centrirao, Radulović pokušao postići gol, ali Oštraković to sjajno brani

Minutu kasnije, Velež ostaje s igračem manje. Crveni karton dobio je Merić. Pokušao je to Borac iskoristiti već u 58. minuti kada se stvorila gužva pred golom gostiju, ali domaćin se nije uspio najbolje snaći.

U 77. minuti povrijeđen je Žuržinov koji je napustio teren. Zamijenio ga je Dragičević.

Uprkos pokušajima s obje strane, nije bilo golova u Banjoj Luci. Utakmica je okončana rezultatom 0:0.