Evropska liga
5

Remi Benfice i Arsenala, Granada pobijedila Napoli, preokret Ajaxa u gostima kod Lillea

E. B.
Detalj s meča Benfica - Arsenal (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima su kompletirane prve utakmice šesnaestine finala Evropske lige.

U Rimu su se sastali Benfica i Arsenal, a susret je završen rezultatom 1:1. Pizzi je u 55. minuti doveo Benficu u vodstvo rezultatom 1:0, a konačnih 1:1 je postavio Bukayo Saka u 57. minuti susreta.

Granada je kod kuće savladala Napoli rezultatom 2:0 pogocima Yangela Herrere u 19. i Kennedyja u 21. minuti susreta.

Ajax je nakon preokreta savladao Lille u gostima rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 72. minuti kada se u strijelce upisao Timothy Weah, a Kopljanici su do preokreta i pobjede stigli u samom finišu meča. U 87. minuti Dušan Tadić je iz penala pogodio za 1:1, a konačnih 2:1 je postavio Brian Brobbey u 89. minuti susreta.