Serie A
14

Remi Atalante i Milana na San Siru, Krunić ušao u 61. minuti

Detalj s utakmice između Milana i Atalante (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Milana remizirala je protiv Atalante na svom San Siru u meču 36. kola italijanske Serije A rezultatom 1:1.

Rossoneri su u vodstvo stigli u 14. minuti kada je Hakan Calhanoglu sjajno pogodio iz slobodnog udarca, a u 26. minuti gosti iz Bergama imali su šansu da s bijele tačke stignu do poravnanja.

Ipak, udarac Malinovskyjog odbranio je Donnarumma, no gosti su ipak u 34. minuti stigli do poravnanja i to nakon pogotka koji je postigao Zapata. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su obje ekipe imale nekoliko prilika da dođu do pogotka, odnosno pobjede i tri boda, ali se rezultat nije promijenio. Treba reći i da je u redovima Milana priliku za igru dobio i Rade Krunić koji je ušao u 61. minuti, ali nije uspio pomoći svom timu da dođe do trijumfa.

Nakon 36 odigranih utakmica Atalanta je na drugom mjestu sa 75 bodova, pet manje od Juventusa i dva više od Intera, a oba pomenuta tima tek trebaju igrati svoj meč 36. kola. S druge strane, Milan je na sigurnoj šestoj poziciji s četiri boda više od Napolija i jednim bodom manje od Rome.