La Liga
2

Real Sociedad u sjajnom meču savladao Deportivo u La Coruni, Illarramendi dvostruki strijelac

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su u La Coruni u okviru 3. kola La Lige ekipu Deportiva rezultatom 4:2.

Gosti su furiozno krenuli u utakmicu i već nakon četiri minute imali su prednost od dva gola razlike.

Prvo je Juanmi u trećoj minuti doveo Sociedad u vodstvo nakon asistencije Prieta, a u sljedećem napadu Illarramendi je udvostručio prednost.

Deportivo je smanjio prednost u 27. minuti kada je Adrian pogodio iskoristivši dodavanje Schara i s rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.

Već u petoj minuti nastavka domaći su poravnali rezultat. Strijelac je bio Andone na asistenciju danas sjajnog Adriana.

Do kraja meča Sociedad je imao više od igre što su krunisali s još dva gola.

Prvo je Llorente doveo goste u novo vodstvo sedam minuta prije kraja utakmice, a konačnih 2:4 postavio je odlični Illarramendi iskoristivši još jedno dobro dodavanje Prieta.

Sociedad je s novom pobjedom preskočio Sevillu i sada je drugoplasirana ekipa La Lige, dok je Deportivo ostao na 14. mjestu.