2

Real Sociedad slavio u gostima kod Malage

U posljednjem susretu 18. kola španske La Lige Real Sociedad je osvojio tri boda u Malagi.

Gosti su na La Rosaledi od početka meča imali terensku inicijativu i na kraju su zasluženo slavili rezultatom 2:0.

Willian jose je prvi mogao dovesti goste u vodstvo u 13. minuti, no lopta je nakon njegovog šuta prošla tik pored lijeve stative.

Početkom drugog poluvremena Sociedad je poveo. Martinez je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je na putu ka golu pogodila jednog igrača Malage i prevarila Kamenog.

U 59. minuti novu priliku za Sociedad imao je Elustondo, no glavom nije bio precizan.

Ipak, gosti su udvostručili prednost samo tri minute kasnije kada je nakon kornera Willin Jose spustio loptu Juanmiju koji pogađa za konačnih 2:0.

Gosti su mogli i do trećeg gola, no Kameni je u 87. minuti zaustavio odličan pokušaj Oyarzabala.