Rasterećeni domaćini
75

Real Sociedad odnio sva tri boda na gostovanju protiv Barcelone

D. Be.
Nogometaši Barcelone večeras su poraženi na Camp Nou protiv Real Sociedada rezultatom 1:2 nakon što su u prošlom kolu La lige potvrdili osvajanje titule prvaka Španije.

Gostima je pobjeda trebala kako bi zadržali četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka, dok je Barca ušla u meč bez ikakvog pritiska četiri kola prije kraja prvenstva. Ovo je inače i prvi poraz na domaćem terenu novog španskog šampiona.

Sociedad je poveo u petoj minuti golom Merina, a na 0:2 je povisio Sorloth u 72. minuti.

Počasni pogodak za domaće je postigao Lewandowski u 90. minuti kojem je ovo u debitantskoj sezoni u La ligi bio 22 pogodak.

Barca je prva sa 85 osvojenih bodova, a Real Madrid drugi sa 71 i utakmicom manje. Atletico Madrid je treći sa 69 (utakmica manje), a Real Sociedad sa 65 bodova.