3

Real Sociedad i Leganes podijelili bodove

Piše: Edin Isanović
Real Sociedad je u okviru 29. kola španske La Lige ugostio Leganes.

Semafor je na kraju pokazivao 1:1. Podjelom bodova mogu biti zadovoljniji gosti koji vode borbu za opstanak.

Real Sociedad nalazi se u gornjem dijelu tabele i želi izboriti izlazak na evropsku scenu. Stoga se trijumf u ovom meču nametao kao imperativ.

Domaći su krenuli agresivno. U 4. minuti Juanmi je imao veliku priliku, ali je šutirao pored gola. Uzvratili su gosti. Igrao se 9. minut kada je Szymanowski pogodio prečku. Ipak, pomenuti igrač gostiju bio je precizan u 29. minuti i pogodio je za 0:1. Vodstvom gostiju otišlo se na odmor.

U nastavku su domaći krenuli snažno. To su konkretizirali u 53. minuti. Odriozola je postigao je sjajan pogodak za 1:1.

Igrači Sociedada pokušavali su do kraja meča da dođu do pobjede. Ipak, Leganes je sačuvao svoju mrežu. Ostalo je 1:1.

Real Sociedad je peti sa 49 osvojenih bodova, dok je Leganes 17. sa 27 skupljenih bodova.