0

Real Sociedad i Eibar u sjajnoj utakmici podijelili bodove

Real iz Sociedada i Eibar podijelili su bodove u okviru 25. kola španske La Lige odigravši 2:2.

Domaća ekipa u vodstvo je došla u 14. minuti kada je Juanmi pratio sjajan centaršut i savršeno pogodio glavom pa golman nije imao šansi.

Desetak minuta kasnije gosti su izjednačili. Escalante je ispratio korner i pokazao nos za gol kada je mirno postavio glavu i izbliza pogodio u lijeve rašlje.

U prvoj minuti nastavka utakmice Lejeune je startao na protivnika i sudija Mallenco mu je dao drugi žuti karton pa je štoper Eibara morao ranije pod tuš.

Pola sata prije kraja i Sociedad je ostao s igračem manje nakon što je isključen Juanmi, također, zbog parnog žutog kartona.

Vela je u 67. minuti doveo domaće u vodstvo iz penala, kojeg je prethodno skrivio Yoel.

I kada su svi upisali tri boda Sociedadu, Leon je u 93. minuti postigao izjednačujući gol.

Real Sociedad je ostao na petom mjestu La Lige, dok je Eibar na 7. poziciji.