Španska Primera
0

Real se poigrao s Espanyolom

Nogometaši madridskog Reala prate uspjehe Barcelone, te su kao i Katalonci došli do druge pobjede u novoj sezoni Primere. S 3-0 su prošli gostovanje kod Espanyola.

Brazilac Kaka je učestvovao kod prva dva pogotka, oba puta asistencijama. Granero je prvi svladao domaćeg golmana, a rezultatska neizvjesnost je trajala do 77. minute kada je Guti doveo Real u vodstvo 2-0.

Real je bio bolja ekipa od prve minute, a domaćin može žaliti samo za dvije prilike Tamuda. Sve ostalo interesantno se događalo ispred domaćeg gola, a njihova "jedinica" Kameni je spriječio i veći poraz svoje momčadi.

Priču je pogotkom u posljednjoj minuti zaključio Cristiano Ronaldo.

Primera, 2. kolo: Espanyol - Real Madrid 0-3 (Granero 40, Guti 77, Cristiano Ronaldo 90) Getafe - Barcelona 0-2 (Ibrahimović 65, Messi 78)

Atletico Madrid - Racing Santander 1-1 (Jurado 43 / Serrano 45+1)

Sevilla - Zaragoza (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 6, 2. Real Madrid 6, 3. Malaga 3 (-1), 4. Valencia 3 (-1), 5. Mallorca 3 (-1)...