Primera
0

Real preokretom do tri boda

U četiri dosad odigrane utakmice 27. kola španskog nogometnog prvenstva svakako je najznačajnije spomenuti pobjedu Real Madrida na Santiago Bernabeu nad Sporting Gijonom 3-1.

Nakon prvog poluvremena bez golova Sporting je u vodstvo doveo David Barral u 53. minuti, ali ono nije dugo trajalo. Naime, “kraljevski klub” golovima Rafaela van der Vaarta (iz slobodnog udarca) i Xabija Alonsa (glavom nakon ubačaja Ronalda iz kornera) u samo tri minute radi preokret već u 57. minuti, a tačku na "i" za madridski je klub stavio Gonzalo Higuain.

Argentinskom je napadaču postignuti gol bio 20. ovosezonski, čime se približio lideru najboljih strijelaca lige Lionelu Messiju na dva gola zaostatka.

Real je pobjedom zadržao savršen ovosezonski omjer na domaćem travnjaku i ostvario 14. pobjedu iz isto toliko susreta. Primera, 27. kolo:

Athletic Bilbao – Getafe 2-2 (Orbaiz 13, Llorente 80 / Moral 32, Leon 86) Deportivo La Coruna – Valladolid 0-2 (Aleman 40, Medunjanin 90) Xerez – Tenerife 2-1 (Bermejo 7, Aythami 15 / Nino 49) Real Madrid – Sporting Gijon 3-1 (Van der Vaart 55, Alonso 57, Higuain 68 / Barral 53)