Primera
0

Real poražen i četvrti uzastopni put

Kompletirano je 37., pretposljednje kolo španjolskog nogometnog prvenstva. U posljednjoj utakmici Mallorca je slavila na Santiago Bernabeuu protiv Real Madrida rezultatom 3-1.

Počelo je očekivano, Higuain je doveo Real u vodstvo u 20. minuti zabivši svoj 21. ovosezonski gol glavom iz sredine kaznenog prostora nakon ubacivanja Rafaela van der Vaarta. Međutim Mallorca nije dugo čekala na odgovor, te je tako Juan Arango donio gostujućoj momčadi izjednačenje već šest minuta kasnije.

U nastavku su Realovi igrači djelovali pomalo izgubljeno i bezvoljno, što su njihovi navijači nagradili zvižducima. Jedino je veliki pljesak zaslužio talijanski branič Fabio Cannavaro, koji je zamijenjen u 56. minuti i tako se oprostio od Realovih navijača, budući da će sljedeće sezone preseliti u Juventus.

Mallorci su pobjedu u nastavku pobjedu donijeli Cleber Santana i Alhassane Keita. Posebno je lijep bio gol Keite iz 71. minute, budući da ga je zabio nakon slaloma u kojem je zaobišao trojicu Realovih igrača i potom poentirao u lijevi gornji ugao Realovog gola.

Nemotiviranim Realovim igračima, koji su već ranije predali naslov Barceloni i osigurali drugu poziciju na ljestvici, ovo je četvrti uzastopni i deveti ukupno poraz ove sezone.