Primera
0

Real poražen, Barcelona na pragu naslova

Nogometaši madridskog Reala praktički su predali naslov španjolskih prvaka Barceloninim igračima upisavši uvjerljiv 3-0 poraz na Mestalli protiv Valencije.

Dvije uzastopne krune “kraljevskoga kluba” u prvenstvu postat će dio historije pobijedi li Barcelona u nedjeljnoj utakmici 35. kola na Camp Nouu Villarreal. Budući da je do kraja državnoga prvenstva Realu preostalo odigrati tri utakmice, čak i da osvoje devet bodova iz njih, Katalonce u slučaju nedjeljnog uspjeha više neće moći stići.

Neslavan završetak sezone bez trofeja Real je “potvrdio” u subotu u igri koja niti na trenutak nije djelovala dovoljno konkretno, niti uvjerljivo za suprotstaviti se dobropostavljenom domaćinu.

Realov se brod nadanja opasno zaljuljao već u 29. minuti kada je Juan Manuel Mata ljevicom i svojim 11. pogotkom sezone načeo Ikera Casillasa. Na novi se pogodak nije trebalo dugo čekati, a krivac za njega uz Realovog golmana bio je vremešni branič gostujuće momčadi Fabio Cannavaro. Baš kao što je propustio reakcijom onemogućiti nastojanja Mate, isto je propustio napraviti i u slučaju drugoga pogotka. Dopustio je 36-godišnji Talijan, ne izašavši u blok, da David Silva prošeće s loptom dvadesetak metara, te da kroz njega, a ispod Casillasa, pogodi za 2-0.

Grogirani i bezidejni Real konačno je pukao u 68. minuti nakon sjajnog voleja Rubena Baraje. Dočekao je veznjak Valencije poluvisoku loptu na nekih 20 metara i snažno i neobranjivo ljevicom poslao loptu u desni donji kut tri puta matiranog reprezentativnog vratara Reala.