Primera
0

VIDEO / Real pobjedom kod Santandera proslavio rođendan

Na dan svog 109. rođendana (klub je osnovan 6. marta 1902. godine) Real Madrid upisao je 3-1 pobjedu na gostovanju kod Racinga u Santanderu. Utakmicu 27. Primerinog kola "kraljevi" su iskoristili za zadržavanje sedam bodova minusa u odnosu na vodeću Barcelonu.

Bez najveće zvijezde kluba, povrijeđenog Cristiana Ronalda, igrači madridske ekipe nisu imali previše problema u utakmici protiv svog domaćina, iako valja istaknuti da je pri rezultatu 2-0 za Real domaćin (Pinillos) propustio realizirati penal kojim bi, uz Kennedyjev gol iz 69. minute, rezultat bio izjednačen. Ipak, Real je bio bolji sudionik dvoboja i njihova pobjeda mogla je biti i izraženija da Marcelo nije početkom utakmice odlučio biti sebičan, kao i da je Emmanuel Adebayor iskoristio svoj udarac s bijele tačke. Ovako su se pri najstrožim kaznama proslavili Casillas (za Real) i Tono (za Racing).

Inače, Real je, nakon briljantne akcije u kojoj je lopta od Di Marije iz prve mijenjala vlasnike u nogama Özila, Benzeme, Özila, Adebayora, Özila i ponovno strijelca Adebayora, poveo u 23. minuti. Na taj se gol nadovezao Karim Benzema za 2-0, a francuski je reprezentativac i u 75. minuti postavio konačnih 3-1 svojim sedmim ligaškim golom sezone.

Primera, 27. kolo, nedjelja:

Racing - Real Madrid 1-3 (Kennedy 69 / Adebayor 23, Benzema 26, 75) Hercules - Almeria 1-2 (Cruz 50 / Feghouli 69, M´Bami 72) Levante - Espanyol 1-0 (Caicedo 26) Malaga - Osasuna 0-1 (Sergio 90)

Sporting - Getafe 2-0 (Miguel 32, Castro 40) Athletic - Sevilla 2-0 (Fazio 66-ag, Iraola 88-11m)

1.  Barcelona		27	24	2	1	78-13	+65	74

2.  Real Madrid 27	21	4	2	65-20	+45	67

3.  Valencia 27	16	6	5	42-28	+14	54

4.  Villarreal 27	15	5	7	46-29	+17	50

5.  Athletic 27	13	2	12	42-38	+4	41

6.  Espanyol		27	13	1	13	35-39	-4	40

1.  Atletico 27	11	5	11	39-35	+4	38

2.  Sevilla 27	11	5	11	41-42	-1	38