Primera
0

Real jedva pobijedio kod Almerije

Nogometaši Real Madrida uspjeli su pobijediti Almeriju na gostovanju 2-1, u utakmici 32. kola Primere, te su tako održali minus od tri boda na tabeli u odnosu na prvoplasiranu Barcelonu.

Nije bilo lako nogometašima Manuela Pellegrinija ugrabiti tri boda koja ih i dalje ostavljaju u utrci s Barcelonom. Pogotovo ne nakon 14. minute u kojoj je domaćin poveo s 1-0. Nakon ubačene lopte, koja je prošla kroz cijeli šesnaesterac, na drugoj ju je stativi dočekao Crusat i neometan sproveo u mrežu za vodstvo domaćina.

Real Madrid je bio bolji, pogotovo nakon primljenog pogotka, no i Almeria je imala dovoljno prilika za nove pogotke, ali nisu koristili konfuznost u odbrani Madriđana.

Utakmicu su odlučila dva bljeska gostujućih nogometaša. Prvo je Cristiano Ronaldo praktički sve sam obavio za izjednačenje u 27. minuti. Riješio se cijele domaće pratnje i elegantno proslijedio loptu kraj istrčalog domaćeg golmana, dok je u 69. holandski nogometaš Van der Vaart dobro reagirao s petnaestak metara, te je pogodio malu mrežicu domaćeg gola.

Recimo da je ovo za Cristiana Ronalda bio 19 pogodak u sezoni, što znači da ima jedan manje od prvog klupskog strijelca, Gonzala Higuaina. Van der Vaart je zabio peti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Primera, 32. kolo:

Almeria - Real Madrid 1-2 (Crusat 14 / Cristiano Ronaldo 27, Van de Vaart 69) Valencia - Athletic Bilbao (kasnije)