0

Rayo šokirao Real Sociedad, Malaga slavila u Pamploni

Nogometaši Rayo Vallecana kreirali su iznenađenje u posljednjoj utakmici 27. kola španskog prvenstva. U San Sebastianu su nadigrali domaći Real Sociedad s 3-2.

Drugom pobjedom zaredom Rayo je povećao izglede za ostanak, sada na kontu ima 26 bodova, jednako kao i Valladolid i Almeria, odnosno bod manje od Getafea. Napravio je Rayo uslugu i Sevilli koja sada za šestoplasiranim Real Sociedadom, koji drži posljednju poziciju za Evropsku ligu, zaostaje samo dva boda. Baskima je ovo, inače, tek drugi ovosezonski poraz na domaćem terenu.

Real Sociedad je dvaput imao vodstvo u večerašnjoj utakmici, ali su se uporni gosti u oba navrata vraćali, a na koncu i napravili potpuni preokret. Iñigo Martinez je već u drugoj minuti donio domaćima prednost, ali je samo dvije minute kasnije Joaquin Larrivey izjednačio s bijele tačke. U sudijskoj nadoknadi prvoga dijela Ruben Pardo je osigurao novo vodstvo Real Sociedadu, ali gosti iz Madrida su si u nastavku prokrčili put do pobjede zahvaljujući pogocima Alberta Buena i Rubena Rochine.

Malaga je u Pamploni savladala Osasunu s 2-0. Za momčad Bernda Schustera to je tek druga pobjeda u posljednjih deset kola i sada se u Malagi barem malo lakše diše kad je u pitanju borba za ostanak.

Samuel je donio gostima vodstvo u 14. minuti, a konačnih je 2-0 u 66. minuti postavio Nordin Amrabat. Nije Andalužanima zasmetala ni činjenica da su gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje budući da je Jesus Gamez u 52. minuti odbio drugi žuti karton.

Primera, 27. kolo:

Osasuna - Malaga 0-2 (Samuel 14, Amrabat 66) Real Sociedad - Rayo Vallecano 2-3 (Martinez 2, Pardo 45+1 / Larrivey 4 - 11m, Bueno 47, Rochina 67)

1. Real Madrid 27 21 4 2 76-26 67
  2. Atletico Madrid 27 20 4 3 63-21 64
  3. Barcelona 27 20 3 4 74-22 63
  4. Athletic Bilbao 27 15 6 6 50-31 51
  5. Villarreal 27 13 5 9 47-33 44
  6. Real Sociedad 27 12 7 8 48-39 43
  7. Sevilla 27 11 8 8 47-42 41
  8. Valencia 27 10 6 11 39-38 36