La Liga
4

Rasterećeni Eibar golovima Kikea i Enricha savladao Leganes

Nogometaši Eibara pobijedili su na svom terenu u okviru 35. kola La Lige ekipu Leganesa rezultatom 2:0.

Domaći su se oprostili od Evrope, dok su gosti nadomak spasa jer konkurenti igraju očajno i nižu poraze.

Imali su igrači Leganesa inicijativu u prvom poluvremenu gdje su stvorili nekoliko dobrih prilika pred golom Eibara, ali mreže su mirovale.

U nastavku druga slika na terenu. Domaći su krenuli ofanzivnije i u dva navrata su savladali golmana Herrerina.

Oba puta asistent je bio danas sjajni Junca, koji je lijepo uposlio prvo Kikea u 62. minuti, a onda četiri minute kasnije Enricha, koji postiže gol za konačnih 2:0.

Eibar je uprkos pobjedi ostao osmoplasirana ekipa La Lige, dok je Leganes na 17. poziciji i sa šest bodova više u odnosu na Sporting, koji je u opasnoj zoni.