La Liga
77

Raspoložena Barcelona pregazila Getafe i ostala u utrci s Realom za titulu prvaka

Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu Olimpic Lluis Companys u 26. kolu La Lige ekipu Getafea rezultatom 4:0 te su tako uvezali drugi uzastopni ligaški trijumf nakon slavlja protiv Celte.

Prvo poluvrijeme je apsolutno pripalo Barceloni koja je dominirala, a nagrada za dobru partiju stigla je u 20. minuti. Kounde je sjajno izbacio Raphinhu koji je odlično istrčao kontru i matirao golmana za vodstvo 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena ponovo je pripao Barceloni koja je do 61. minute postigla još dva pogotka. Prvo je Joao Felix pogodio na asistenciju Christensena, a onda se u strijelce upisao i De Jong. Njemu je asistirao večeras raspoloženi Raphinha. Konačnih 4:0 postavio je Lopez u sudijskoj nadoknadi.

Barcelona je prestigla Gironu i nalazi se na drugom mjestu La Lige s pet bodova manje u odnosu na lidera Reala koji ima utakmicu manje, dok je Getafe na 10. poziciji.

U narednom kolu Barcelona gostuje u Bilbauu, dok će Getafe ugostiti Las Palmas.