Premiership
54

Rashford donio pobjedu Manchester Unitedu u gostima kod Leicestera

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Leicestera rezultatom 1:0 u 25. kolu engleskog Premiershipa.

Odlučujući pogodak pao je već na samom početku susreta, tačnije u 9. minuti. Ricardo Pereira je izgubio loptu pred svojim golom, Paul Pogba je prebacio loptu preko odbrane domaće ekipe, a Marcus Rashford je lijepo primio i potom rutinski matirao Kaspera Schmeichela.

Obje ekipe su imale po nekoliko prilika do kraja susreta za promjenu rezultata, no mreže se nisu tresle.

Najbliži izjednačujućem pogotku domaći tim je bio u 77. minuti kada je Rachid Ghezzal šutirao sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca, ali je David De Gea fantastično intervenisao i izvadio loptu iz samih rašlji.

Crveni đavoli su na ovaj način nastavili sjajan niz otkako je Ole Gunnar Solskjaer naslijedio Josea Mourinha. U deset utakmica u svim takmičenjima pod trenerskom palicom Norvežanina United je upisao devet pobjeda uz jedan remi.