93

Raščićevi kadeti deklasirani u prvom kolu elitnog kruga kvalifikacija

E. K.
Kadetska reprezentacija BiH (Foto: NS BiH)
U prvom kolu grupe 8 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Etno selu Stanišići poražena od Poljske rezultatom 4:1.

Već u prvoj minuti utakmice protivnički tim je stekao prednost zahvaljujući Mateuszu Dziewiatowskom. No, izjednačenje za izabraniek Admira Raščića je uslijedilo u 32. minuti kada je Dragan Pajić postigao gol.

U 40. minuti, Poljska je ponovno preuzela vodstvo golom Michaela Izunwanne. Dva gola za konačnih 4:1 postigao je Jakub Adkonis u 76. i 85. minuti.

U drugom susretu grupe Češka je u Ugljeviku pobijedila Bjelorusiju sa 1:0.

Drugo kolo na programu su 23. marta u 14:00 sati kad će se sastati Češka - Bosna i Hercegovina (Ugljevik) i Poljska - Bjelorusija (Etno selo Stanišići).

Bosna i Hercegovina – Poljska 1:4 (1:2)

Sudija: Jérémy Muller

Žuti kartoni: Kiridžić, Kriegler, Đukanović, Gojak, Alajbegović

Bosna i Hercegovina: Mladen Jurkas, Ivan Kraljević, Džan Karidžić, Amel Avdić (77. Adel Šovšić), Petar Đukanović (60. Malik Kolić), Siniša Ristić (61. Nino Hodžić), Admir Gojak, Dragan Pejić, Afan Fočo (69. Arapović Antonio), Kerim Alajbegović, Malik Tubić.

Poljska: Mateusz Jelen, Bartosz Kriegler (58.Wojciech Monka), Kacper Potulski, Dawid Szwiec, Cyprian Popielec (58. Adrian Przyborek), Dominik Sarapata (72. Patryk Mazur), Mateusz Dziewiatowski, Jakub Adkonis, Dawid Mazurek (59. Mateusz Szczepaniak), Oskar Pietuszewski (72. Kamil Jakobczyk), Michael Izunwanne.