Ligue 1
0

Ranierijev Nantes slavio protiv Angersa i ostao na petoj poziciji na tabeli

Ekipa Nantesa ostvarila je osmu pobjedu u francuskoj Ligue 1, a oni su na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0 savladali Angers.

Nantes je u vodstvo stigao u 24. minuti. Kapiten Dubois našao se u kaznenom prostoru, a nakon driblinga srušio ga je štoper Angersa te je sudija Abed pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Sala, a to je ujedno bilo i sve vrijedno pomena iz prvih 45 minuta.

Nantes je na početku drugog poluvremena sigurno čuvao stečenu prednost, a onda je Bammou u 65. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je sam finiš utakmice na Stade de la Beaujoiru u Nantesu bio izuzetno zanimljiv.

Iako je Angers svim silama pokušao stići do poravnanja, ekipa Claudia Ranierija na kraju se odbranila i upisala veoma važna tri boda s kojim će ostati na petoj poziciji.