Bekrić donio pobjedu
0

FOTO / Radnički Lukavac prekinuo seriju Željezničara

Sarajevo-x.com
U okviru obilježavanja 90. godišnjice postojanja FK Radnički u Lukavcu je odigran prijateljski susret tog kluba i jesenjeg prvaka Premijer lige BiH, Željezničara.
Jedini pogodak na utakmici je postigao igrač domaćih Mirza Bekrić iz slobodnog udarca u 70. minuti, čime je prekinuta Željina serija od 17 utakmica bez poraza.

Oba tima su jesenji prvaci, Željezničar u Premijer ligi BiH, a Radnički u Drugoj ligi Federacije.

Željezničar je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali se na odmor ipak otišlo uz rezultat 0:0. U nastavku su u Željezničaru dobili priliku igrači s klupe, a domaćini su, dakle, došli do pobjede Bekrićevim golom u 70. minuti.

Pritisak Želje do kraja utakmice nije urodio plodom te su nakon dugo vremena upisali poraz. Susret je odigran na stadionu Jošik u Lukavcu.