2

Rade Krunić strijelac u trećoj uzastopnoj pobjedi Empolija

Rade Krunić
Rade Krunić
Nogometaši Empolija pobijedili su na Benito Stirpeu u okviru 37. kola Serije B ekipu Frosinonea rezultatom 4:2.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po Empoli jer je već u prvoj minuti Ciano doveo domaće u vodstvo na asistenciju Paganinija.

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 1:0, a naš Rade Krunić je na otvaranju drugog dijela donio izjednačenje ekipi koju ćemo sljedeće sezone ponovo gledati u društvu najboljih.

Večeras sjajni Ciano je tri minute kasnije ponovo doveo Frosinone u vodstvo, a onda je uslijedio preokret Empolija.

Di Lorenzo, Caputo i Lollo su pogađali za konačnih 2:4.

Empoli je tako upisao treću uzastopnu pobjedu te se učvrstio na vodećoj poziciji sa 76 bodova, što je čak 13 više u odnosu na drugoplasirani Palermo.

Krunić je i danas na terenu proveo cijeli meč, a pogodak iz 49. minute bio mu je peti gol ove sezone.