Kup kralja
0

Racing ispao od drugoligaša

U utorak su nogometaši Espanyola i Cordobe kao prvi izborili prolaz u osminu finala španskog Kupa kralja. Ostale se uzvratne utakmice šesnaestine finala igraju u srijedu i četvrtak.

Drugoligaš Cordoba je uspio proći Racing Santandera i to nakon produžetaka. Pogocima Bolada i Bakircioglua je Racing za 90 minuta nadoknadio minus iz prve utakmice (0-2), a potom im je Bedia golom u 102. minuti donio prednost od 3-0 i tadašnji prolaz. No, u zadnjim trenucima meča je dosuđen penal za goste, a uspješno ga je izveo Jorge Luque za prolaz svoje momčadi.

Espanyol je imao komotnu situaciju jer je protiv Valladolida dobio prvu utakmicu u gostima 2-0. Dozvolili su sebi luksuz, pa nisu u uzvratu iskorstili ni igrača više kojeg su imali od  51. minute (crveni karton Jofre). Završilo je bez pobjednika 1-1.

Španski kup kralja, šesnastina finala (uzvrati):

Espanyol - Valladolid 1-1 (Osvaldo 68 / Barragan 77-11m), prva utakmica 2-0 Racing Santander - Cordoba 2-0, 3-1 (Bolado 25, Bakircioglu 72, Bedia 102 / Jorge Luque 120-11m), prva utakmica 0-2