Holandsko prvenstvo
0

PSV ispratio Feyenoord sa 10 golova u mreži

Sarajevo-x.com
Nogometaši PSV Eindhovena su u okviru 10. kola nacionalnog prvenstva ispratili gostujuću ekipu Feyenoorda sa čak deset golova u mreži.

Domaćini su golom Reisa, koji je pogodio u 24. minuti, imali prednost od 1-0, kad je u 34. minuti isključen igrač gostiju, Leerdam. Pet minuta nakon tog crvenog kartona Afellay je pogodio za 2-0, što je bio i konačan rezultat prvih 45 minuta.

No, zato je u nastavku uslijedila kanonada PSV-a. U 47. minuti Reis je postigao svoj drugi gol na utakmici, a samo dvije minute poslije, rezultat je na 4-0 povisio Toivonen. Za petardu se u 55. minuti pobrinuo Lens, a Reis je do hat-tricka došao u 59. minuti kad je postigao gol za visokih 6-0.

Ipak, domaćinima to nije bilo dovoljno, u 62. minuti je pogodio Dzsudzsak, a u 69. Engelaar.

Dzusdzsak je s penala postigao gol i u 77. minuti za nevjerovatnih 9-0, da bi Lens tri minute prije kraja regularnih 90 minuta pogodio za potpunu blamažu Feyenoorda i nesvakidašnjih 10-0.

Ostali rezultati 10. kola:

Breda - Roda 1-2 De Graafschap - Heracles 1-1

NEC - Groningen 3-2 Heerenveen - Venlo 2-0 Excelsior - Ajax 2-2 Twente - Den Haag 3-2 Alkmaar - Willem II 3-0 Vitesse - Utrecht 1-4