Ligue 1
24

PSG zabio devet pogodaka Guingampu i tako mu se osvetio za izbacivanje iz Liga Kupa

Prije tačno deset dana Guingamp je na Parku prinčeva šokirao domaće navijače i izbacio PSG iz francuskog Liga kupa pobjedom rezultatom 2:1. Parižani su se danas revanširali u prvenstvu i to sa stilom.

Epilog utakmice na Parku prinčeva se mogao već naslutiti od prve minute. Parižani su krenuli u totalnu opsadu gola gostiju, a na kraju je golman Marc-Aurele Caillard čak devet puta morao vaditi loptu iz svog gola.

Briljirao je napadački trojac Svetaca Mbappe-Neymar-Cavani. Francuz, Brazilac i Urugvajac su postigli osam pogodaka u pobjedi rezultatom 9:0. Mbappe i Cavani su meč završili sa po tri, a Neymar dva pogotka.

Mbappe se u strijelce upisivao u 37., 45. i 80. minuti, Cavani u 59., 66. i 75., dok je Neymar postigao prvi pogodak na meču u 11., a potom se u strijelce upisao i u 68. minuti. Thomas Meunier je pogodio za konačnih 9:0 u 83. minuti susreta.