Ligue 1
14

PSG uz dva autogola slavio u derbiju protiv Lyona

U derbiju 6. kola Ligue 1 Paris Saint-Germain je na svom Parku prinčeva rezultatom 2:0 savladao Lyon.

Iako je PSG-ova navala najskuplje plaćeni napad svih vremena - ako nije već sada, bit će od narednog ljeta kada Mbappe i zvanično postane PSG-ov igrač - pobjeda je stigla nakon autogolova igrača Lyona.

Istina, kod oba pogotka ključne uloge odigrali su napadači PSG-a, u prvom slučaju Cavani, a onda i Neymar i Mbappe.

Prvi gol je stigao u 75. minuti kada je Le Celso centrirao, Cavani pokušavao matirati golmana, a loptu u svoj gol skrenuo Marcelo.

Konačnih 2:0 postavio je Morel u 86. minuti. Neymar je dodao pas za Mbappea čiji udarac brani Lopes, ali se lopta odbija od Morela i ulazi u gol.

Između dva pogotka, penal za PSG je promašio najbolji strijelac kluba Cavani koji je u 80. minuti pogodio prečku.

PSG je ostao na prvom mjestu tabele nakon šeste pobjede u šest odigranih kola (18 bodova), dok je Lyon na petom mjestu s 11 osvojenih bodova.