Ligue 1
12

PSG u uspavanci na Parku prinčeva upisao 14. ligašku pobjedu

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva u Parizu u okviru 14. kola Ligue 1 ekipu Toulousea rezultatom 1:0.

Superiorni PSG je tako upisao i 14. pobjedu u 14 odigranih utakmica, dok je Toulouse nastavio s lošim izdanjima budući da trijumf nisu ostvarili gotovo tri mjeseca.

Domaći su poveli već u devetoj minuti krasnim golom Cavanija, koji je dočekao savršeno tačan centaršut u šesnaestercu i prekrasnim šutem zaparao mrežu gostiju.

Samo deset minuta kasnije Cavaniju je poništen gol zbog ofsajda, a kako drugih uzbuđenja nije bilo, na odmor se otišlo s 1:0.

I u nastavku je viđena uspavanka, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Jullien pred kraj meča pa se rezultat nije mijenjao.

PSG je naravno ostao na prvom mjestu s 15 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lyon, dok je Toulouse na 15. mjestu Ligue 1.