Derbi Lige 1
54

PSG slavio velikim preokretom, Messi zamijenjen na poluvremenu i još čeka prvijenac u ligi

D. P.
Di Maria je s golom i asistencijom postao junak pobjede (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Paris Saint Germaina velikim preokretom savladali su aktuelnog prvaka Francuske ekipu Lillea rezultatom 2:1.

Rijetke su situacije da Parižani u dva meča zaredom ne upišu trijumf u Ligi 1, a to se moglo dogoditi večeras. Nakon podjele bodova s Marseilleom, PSG je dugo gubio od Lillea, ali je na kraju izvukao sva tri boda.

U 31. minuti Jonathan David je iskoristio asistenciju s desne strane Buraka Yilmaza i pogodio za vodstvo aktuelnih prvaka Francuske.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a minute koje su uslijedile donijele su bezidejnu igru PSG-a i nekoliko sjajnih prilika za Lille koji je mogao riješiti meč u svoju korist.

U 47. minuti David je mogao postići još jedan gol, ali je Gianluigi Donnarumma bio odličan na golu domaćina.

Kada se činilo da će gosti odnijeti bodove, u 74. minuti Angel Di Maria je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, a u praznu mrežu glavom pogađa Marquinhos.

Kada se činilo da će meč završiti rezultatom 1:1, apsolutni heroj preokreta Di Maria pogađa na asistenciju Neymara i donosi svojoj ekipi sva tri boda. Zanimljivo, Lionel Messi i dalje čeka svoj prvi gol za PSG u ligi, a večeras je igrao do 46. minute.