Ligue 1
22

PSG slavio u derbiju protiv Monaca, Neymar i društvo devet bodova ispred drugoplasiranih

Ekipa PSG-a pobijedila je u derbiju 14. kola francuske Ligue 1 Monaco na gostujućem terenu rezultatom 2:1 i tako povećala prednost na tabeli u odnosu na Kneževe i Lyon na devet bodova.

PSG je u vodstvo stigao u 19. minuti kada Cavani koristi dodavanje Draxlera s lijeve strane i iz peterca pogađa za vodstvo svoje ekipe. Do poluvremena su Parižani mogli povećati svoje vodstvo, ali Draxler u 42. minuti nije iskoristio sjajnu priliku.

U 52. minuti Neymar je srušen u kaznenom prostoru Monaca, sudija Letexier pokazuje na bijelu tačku, a Brazilac mirno šalje loptu u jednu, a golmana domaće ekipe u drugu stranu za vodstvo PSG-a od 2:0.

Ipak, domaća ekipa se nije predala te su se u igru vratili u 82. minuti kada Mourtinho šutira iz slobodnog udarca, lopta pogađa Mbappea i vara golmana PSG-a za smanjenje rezultata, a kasnije će se ispostaviti i konačnih 2:1.