Ubjedljiva pobjeda
27

PSG savladao Monaco i peti put uzastopno osvojio francuski Liga kup

Paris Saint-Germain je osmi put u svojoj historiji osvojio francuski Liga kup nakon što je u finalu ubjedljivo slavio protiv Monaca rezultatom 3:0.

Parižani su već na startu dali do znanja da su odlučni u tome da osvoje titulu. U sedmoj minuti mrežu Monaca pogodio je Cavani iz penala.

Do novog gola PSG nije čekao dugo, pa je u 21. minuti Di Maria udvostručio prednost i stavio vrlo težak zadatak na pleća Monaca kojem je trebalo malo čudo za povratak.

Terenskom dominacijom PSG je sve dileme oko pobjednika otklonio u 85. minuti kada svojim drugim golom na utakmici Cavani postavlja konačnih 3:0.

Za PSG je ovo ukupno osma titula u francuskom Liga kupu, a peta uzastopna. Usput, ovo je bila druga uzastopna godina da se u finalu Liga kupa sastaju PSG i Monaco, a ponovo su slavili Parižani.