Ligue 1
1

PSG savladao Lille i učvrstio se na liderskoj poziciji

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva u okviru 17. kola Ligue 1 ekipu Lillea rezultatom 3:1.

Parižani su u izuzetno lošem prvom poluvremenu uspjeli doći u vodstvo kada je Di Maria iz teške pozicije postigao gol glavom.

Već u četvrtoj minuti nastavka Pastore je zakucao loptu u gol i udvostručio prednost PSG.

Mogao se i Mbappe u 73. minuti upisati u strijelce, ali je lopta nakon udarca s ivice šesnaesterca pogodila stativu.

Četiri minute prije kraja meča Lille je preko El-Ghazija smanjio prednost, a Maignan je u narednom napadu zaustavio udarac Cavanija iz dobre situacije.

Konačnih 3:1 postavio je Mbappe u sudijskoj nadoknadi utakmice.

PSG je tako ostvario 14. pobjedu u sezoni i sada ima 12 bodova više od Lyona, koji ima utakmicu manje. Lille je ostao na 17. poziciji.