5

PSG sa tri gola ispratio Metz, Marseille i dalje bez pobjede

U 2. kolu francuske Ligue 1 Paris Saint-Germain je rezultatom 3:0 na svom Parku Prinčeva pobijedio Metz.
Parižani su sve golove postigli u drugom poluvremenu, a mrežu gostiju prvo je načeo Lucas Moura u 52. minuti susreta. Vodstvo je udvostručio Kurzawa u 67. minuti na asistenciju Di Marije.

Konačnih 3:0 postavio je Verratti u 93. minuti, a ponovo je asistenciju upisao krilni napadač Di Marija. PSG je trijumfalno otvorio novu sezonu u kojoj napada petu uzastopnu titiulu prvaka Francuske.

St. Etienne je golovima Monnet-Paqueta (47'), Saint-Louisa (50') i Berića (85') kao domaćin savladao Montpellier (3:1) koji je poveo golom Mouniea u 23. minuti.

Guingamp je rezultatom 2:1 slavio protiv Marseillea koji je i dalje bez pobjede, jer je u 1. kolu na domaćem terenu remizirao sa Toulouseom (0:0). Salibur (1') i Sorbon (58') pogađali su za domaći tim, dok je jedini gol za goste postigao Thauvin u 78. minuti.