25

PSG s igračem manje pobijedio Lille i osvojio francuski Liga kup

(Foto: EPA)
Paris Saint-Germain je u finalu francuskog Liga kupa na Stade de France slavio protiv Lillea rezultatom 2:1.

Ovo je ukupno šesta titula PSG-a u ovom takmičenju. Parižani su po tome rekorderi, a iza njih ne Bordeaux sa tri titule. Pored toga, ovo je treća uzastopna titula za Parižane u Liga kupu.

Pastore je pogodio za 1:0 u 40. minuti, ali je Lille uspio izjednačiti u 49. minuti preko Sidibea. Potom je Rabiot dobio drugi žuti karton i ostavio PSG sa igračem manje. Ipak, tim Laurenta Blanca je uspio postići pobjedonosni gol u 74. minuti, a strijelac je bio Di Maria.

PSG je ranije osvojio i francusko prvenstvo, a igra i finale Kupa Francuske koje je na rasporedu 21. maja kada će Parižani igrati protiv Marseillea.