Ligue 1
15

PSG rutinski slavio u Le Classiqueu protiv Marseillea

PSG je rutinski slavio u derbiju 29. kola francuske Ligue 1 protiv Marseillea rezultatom 3:1.

Parižani su opravdali ulogu favorita u Le Classiqueu i bez problema su upisali 25. pobjedu u sezoni.

Kylian Mbappe je doveo Svece u vodstvo u 45+2. minuti, a u prvoj minuti drugog poluvremena Valere Germain je izjednačio na 1:1.

Angel Di Maria je u 55. minuti ponovo doveo Parižane u vodstvo 2:1, a kada je golman gostiju Steve Mandanda dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora, bilo je jasno da će PSG zabilježiti trijumf.

To je bilo jasno i treneru Marseillea Rudyju Garciji koji je izveo iz igre Marija Balotellija kako bi na gol stao rezervni golman Yohann Pele.

Nezagrijani Pele je odmah iz tog slobodnog udarca primio pogodak, a drugi put u strijelce se upisao Di Maria za konačnih 3:1.

U posljednjim sekundama meča PSG je mogao postići i četvrti pogodak. Mbappe je srušen u kaznenom prostoru i dosuđen je penal. Mbappe nije želio Di Mariji prepustiti izvođenje penala, a Pele je odbranio njegov udarac sa bijele tačke.