Ligue 1
14

PSG rutinski savladao Montpellier, Cavani postao najbolji strijelac kluba svih vremena

U 23. kolu francuske Ligue 1 sastali su se PSG i Montpellier, a domaćin je slavio s ubjedljivih 4:0.

PSG je poveo već u 1. minuti, a strijelac je bio Cavani na Rabiotovu asistenciju. Urugvajac je tako postigao svoj 157. pogodak za Parižane i tako postao najbolji klupski strijelac u historiji.

U 40. minuti Neymar je iz penala udvostručio prednost Svetaca. Di Maria je u 70. minuti na Meunierovu asistenciju povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Neymar svojim drugim pogotkom na Cavanijevu asistenciju.

PSG-u je ovo bila 19. pobjeda u sezoni, dok je Montpellier upisao 6. poraz.

Ostali rezultati: Angers - Amiens 1:0, Guingamp - Nantes 0:3, Metz - Nice 2:1, St. Etienne - Caen 2:1, Toulouse - Troyes 1:0.