Le Championnat
0

PSG pobijedio Lyon i preuzeo vrh ljestvice

Nogometaši Paris Saint Germaina savladali su Lyon s 2-0 u derbiju 9. kola francuske nogometne lige.

Najskuplje pojačanje Parižana Argentinac Javier Pastore u svakoj utakmici odigranoj za PSG pokazuje da je vrijedna investicija.

U najvažnijem susretu dosadašnjeg toka sezone načeo je mrežu gostiju iz Lyona sjajnim prodorom i pogotkom u 65. minuti susreta. Pastore je probio desni bok odbrane Lyona i ljevicom zakucao loptu u bliži ugao nemoćnog Llorisa.

Konačan rezultat postavio je Jallet u 1. minuti sudijske nadoknade. Nene je izveo slobodan udarac s lijeve strane, lopta je u visokom luku preletjela sve igrače i došla na drugu stativu gdje je Jallet neometan snažnim udarcem uputio loptu pod prečku, a Lloris je i ovom prilikom bio bez šansi.

Generalno gledajući PSG je bio za nijansu bolji i konkretniji tokom cijelog susreta, imali su nešto više loptu u svom posjedu, a uputili su 17 udaraca prema protivničkom golu u odnosu na 11 udaraca Lyona.