Brane titulu
20

PSG pobijedio Caen i plasirao se u finale Kupa Francuske, čeka ga trećeligaš Les Herbiers

Paris Saint-Germain je kao gost savladao Caen rezultatom 3:1 te četvrti put uzastopno izborio finale Kupa Francuske.

PSG je osvajao posljednja tri izdanja francuskog Kupa u kojem je osvojio rekordnih 11 titula prvaka, a na pragu je da osvoji i 12. titulu.

Za odbranu titule imućni Parižani koji vladaju Francuskom borit će se protiv Les Herbiersa, tima koji zauzima deveto mjesto u trećoj francuskoj ligi.

Senzacionalni Les Herbiers je u polufinalu savladao Chambly, trećeligaša koji je na rubu ispadanja u četvrtu ligu.

Mbappe je najzaslužniji igrač zbog kojeg je Paris izborio finale, jer je protiv Caena postigao dva gola. Prvi je stigao u 25. minuti nakon čega je Caen izjednačio preko Diomandea (43').

Drugi gol na meču Mbappe je postigao u 81. minuti, a potvrdu pobjede donio je rezervista Nkunku koji je u petoj minuti sudijske nadoknade postavio konačnih 3:1.

Finale između Les Herbiersa i PSG-a zakazano je za 8. maj.

PSG je u ovoj sezoni osvojio već tri titule, to su titule u francuskom Superkupu, francuskom Liga kupu i francuskom prventstvu.