10

PSG na krilima Ibrahimovića i Cavanija slavio protiv Nice

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U prvoj utakmici 17. kola Ligue 1 PSG je u gostima sa 3:0 slavio protiv Nice koja je meč završila sa deset igrača. Junak Parižana bio je Zlatan Ibrahimović sa dva gola i jednom asistencijom.

ParIs Saint-Germain je poveo u 35. minuti golom Edisona Cavanija, a asistent je bio Zlatan Ibrahimović.

Aktuelni prvaci Francuske od 42. minute igrali su sa igračem više kada je Hult skrivio penal i dobio crveni karton. Siguran realizator bio je Ibrahimović.

Sjajni Šveđanin pogodio je i u 61. minuti na asistenciju Di Marije za svoj 12. gol u prvenstvu i sada je na prvom mjestu liste strijelaca.

PSG je ovom pobjedom nastavio dominirati francuskim prvenstvom i sada imaju 14 pobjeda i tri remija, dok je Nice na petom mjestu gdje će se teško zadržati do kraja kola.