Ligue 1
75

PSG je planirao proslavu titule protiv Lillea, ali je doživio nezapamćen poraz (5:1)

Ekipa Lillea razbila je PSG rezultatom 5:1 u derbiju 32. kola francuske Ligue 1 u utakmici u kojoj su Parižani minimalno remijem trebali ovjeriti titulu prvaka.

Meunier je u sedmoj minuti postigao autogol čime je doveo drugoplasirani Lille u vodstvo, ali samo četiri minute nakon toga Mbappe je magično asistirao za Bernata koji pogađa za 1:1.

Ključni trenutak meča desio se u 36. minuti kada je Bernat kao zadnji igrač srušio Bambu, zbog čega je dobio crveni karton, a u drugom poluvremenu Lille je razbio aktuelnog prvaka Francuske i postigao im je četiri pogotka.

Prvo je Pepeu 51. minuti pogodio za 2:1, a nakon toga Bamba u 65. minuti pogađa za 3:1. Gabriel je u 71. minuti povisio na 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Fonte u 84. minuti.

PSG bi s remijem u ovom meču zvanično postao prvak Francuske, ali su umjesto toga razbijeni od Lillea koji je pravo osvježenje u ovoj sezoni Ligue 1.