Četvrtfinalni dvoboj
77

PSG ispao iz Liga kupa, Guingamp na Parku prinčeva dobio tri penala

Nogometaši PSG-a ispali su u četvrtfinalu Liga kupa od Guingampa koji je slavio na Parku prinčeva rezultatom 2:1.

Susret je obilježio arbitar Benoit Bastien koji je svirao čak tri penala za goste.

Najprije je pokazao na bijelu tačku u 61. minuti, no Marcus Thuram je nabio loptu preko gola. To je kažnjeno samo dvije minute kasnije kada je Thomas Meunier ubacio, a Neymar glavom pogađa za 1:0.

U 80. minuti Bastien je ponovo pokazao na bijelu tačku, a ovaj put strijelac za 1:1 bio je Yeni Atito N'Gbakoto. U 90+3. minuti susreta Bastien je dosudio i treći penal, a iznenađujuće ga je izveo Thuram. no, ovaj put je pogodio iako je Alphonse Areola pročitao njegovu namjeru za konačnih 2:1.

Ružne scene viđene su u samom finišu meča kada su u 90+6. minuta zbog mnogobrojnih protesta Neymar, Edinson Cavani i Marco Verrtatti dobili žute kartone.

Guingamp, koji se nalazi na posljednjem mjestu u prvenstvu, se na ovaj način u polufinalu Liga kupa pridružio Strasbourgu, Monacu i Bordeauxu.