Ligue 1
13

PSG golovima Cavanija i Pastorea savladao Amiens

(Foto: EPA)
Nogometaši PSG pobijedili su na Parku prinčeva u prvom kolu Ligue 1 ekipu Amiensa rezultatom 2:0.

Parižani su u prvom poluvremenu propustili nekoliko velikih šansi, a najveću od njih u gol nije uspio pretvoriti Rabiot u 17. minuti.

Ipak, tri minute prije odlaska na odmor Cavani je ispratio savršen centaršut Danija Alvesa i preciznim udarcem doveo PSG u vodstvo.

U nastavku su proigrali i gosti, ali nisu uspjeli niti jednom ozbiljnije zaprijetiti domaćoj ekipi.

Deset minuta prije kraja meča Pastore je udvostručio prednost Parižana na asistenciju Cavanija i ujedno postavio konačnih 2:0.

Meč u Parizu posmatrao je i novo pojačanje PSG-a Brazilac Neymar, koji je prelaskom iz Barcelone ostvario najveći transfer u historiji nogometa.