Ligue 1
9

PSG golom Di Marije slavio u Nantesu i učvrstio se na liderskoj poziciji

Nogometaši PSG-a pobijedili su na De la Beaujoire stadionu u okviru 20. kola Ligue 1 ekipu Nantesa rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je već u 12. minuti utakmice kada je Di Maria pogodio na asistenciju Cavanija.

Parižani su do odlaska na odmor apsolutno dominirali sa 75 posto posjeda lopte u svojim nogama, imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu mogli do gola.

U nastavku se probudio i Nantes pa su gledaoci mogli uživati u odličnom nogometu. Ipak, promjene rezultata sa samog početka meča nije bilo.

Vrijedi istaći da su domaći utakmicu okončali s igračem manje budući da je Diego u sudijskoj nadoknadi dobio drugi žuti karton.

PSG se s novom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji Ligue 1 s 11 bodova prednosti u odnosu na Monaco, dok je Nantes petoplasirani.