Ligue 1
7

PSG dva puta imao prednost, ali ostao bez trijumfa u Amiensu

Nogometaši Amiensa i PSG podijelili su bodove na Licorneu u okviru 36. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 2:2.

Prvaci Francuske bili su znatno bolji tim u prvom poluvremenu, iako je Amiens preko Cornetta imao prvu priliku na utakmici.

Prvu šansu za Parižane propustio je Di Maria sredinom prvog dijela, a četiri minuta poslije Cavani je doveo PSG u vodstvo nakon fantastične akcije i lijepe asistencije Pastorea.

Di Maria je tri minute prije odlaska na odmor imao još jednu dobru priliku, ali nije bilo promjene rezultata.

Već na otvaranju drugog poluvremena Amines je stigao do izjednačenja. Prvo je Areola spasio gol nakon šuta Konatea, ali iz drugog pokušaja napadač Amiensa je ipak uspio zatresti mrežu Parižana.

Pet minuta kasnije Lo Celso je bio neprecizan, ali ga je popravio Nkunku, koji nakon duplog pasa ponovo dovodi PSG u vodstvo.

Ipak, devet minuta prije kraja meča sjajni Konate je ispratio centaršut i postavio konačnih 2:2.

PSG je već ranije osigurao naslov prvaka i uprkos remiju ima 20 bodova više od drugoplasiranog Lyona, dok je Amiens preskočio Dijon i sada je na 12. mjestu Ligue 1.