FA cup
30

Prvjenac Girouda u pobjedi Chelseaja protiv Hulla, Leicester izbacio Sheffield

Ekipe Chelseaja i Leicestera pobjedama protiv Hulla i Sheffielda osigurale su prolazak u četvrtfinale engleskog FA cupa.

Plavci su već u prvom poluvremenu razbili Hull te su nakon prvih 45 minuta odlučili pitanje pobjednika. Od samog početka ekipa Antonija Contea krenula je agresivno prema golu gostiju, a do vodstva dole u drugoj minuti kada Willian pogađa za 1:0.

Chelsea je nastavio s napadima prema golu Hulla kako bi što mirniji dočekali drugo poluvrijeme, a u razmaku od samo pet minuta, tačnije u 27. i 32. minuti Pedro i Willian postižu nove pogotke za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Olivier Giroud u 42. minuti kojem je ovo bio prvi pogodak u dresu novog kluba, a zanimljivo, asistenciju je upisao također januarsko pojačanje Emerson koji je u London stigao iz Rome.

U drugom meču Leicester je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Sheffield, a jedini pogodak postigao je Jamie Vardy u 66. minuti susreta.