0

VIDEO / Prvi španski trofej za Emira Spahića

Sarajevo-x.com
Emir Spahić na predstavljanju u Sevilli
Kapiten bh. reprezentacije i igrač španske Seville, Emir Spahić, osvojio je prvi trofej sa svojim novim klubom. Radi se o trofeju Antonio Puerta, koji se igra u sjećanje na preminulog igrača sa Ramon Sanchez Pizjuana.

Utakmica u čast Puerti se igrala četvrtu godinu za redom. Sevilla je pred 25.000 gledatelja ubjedljivo savladala Espanyol rezultatom 5:0.

Spahić i saigrači su do prvog gola došli u 25. minuti susreta kada je precizan bio Rodri. U finišu prvog dijela je rezultat na 2:0 povisio Del Moral. Treći gol je djelo napadača Kanoutea iz 72. minute. Katastrofu Espanyola je svojim drugim golom iz 76. minute najavio Rodri, a zapečatio ju je Kanoute također svojim drugim golom, koji je postigao na samom kraju utakmice. Spahić je igrao do 73. minute, kada ga je zamijenio Bernardo.

Španski nogometaš Antonio Puerta je preminuo 2007. godine tokom utakmice između Seville i Getafea nakon zastoja srca. Tada je imao samo 22 godine.