La Liga
0

Prvi poraz Valencije u španskom prvenstvu, Getafe s igračem manje upisao pobjedu

Ekipa Valencije doživjela je prvi poraz u ovogodišnjem izdanju španske La Lige, a oni su u meču 14. kola kao gosti poraženi od Getafea minimalnim rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu nije viđeno puno prilika, a jedino vrijedno spomena jeste crveni karton Getafea u 25. minuti kada je Arambarri dobio drugi žuti karton. Domaći su do poluvremena izdržali pritisak Valencije, pa nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

U drugom poluvremenu Šišmiši su polako čekali priliku da postignu pogodak, a u takvoj igri prvi do gola stigao je Getafe s obzirom na to da je Bergara u 66. minuti pogodio za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog pogotka gosti su odmah krenuli po poravnanje, a veliku priliku u 76. minuti imao je Parejo koji je šutem iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Gosti su posljednjih deset minuta sve karte bacili u napad, ali prava opsada gola Getafea u posljednjim minutama nije krunisana pogotkom te je Valencija u 14. kolu doživjela prvi poraz.