0

VIDEO / Prvi pogodak Robbieja Keanea za Celtic

Robbie Keane (Foto: AFP/File)
Irski nogometaš Robbie Keane, postigao je prvi pogodak u dresu Celtica, kluba gdje će igrati na posudbi do kraja ove sezone. Keane je, inače, službeno igrač Tottenhama.

Prvu je utakmicu Keane u zelenom-bijelom dresu odigrao tokom sedmice, ali se nije proslavio, kao ni škotski gigant. Igrao je devedeset minuta u porazu kod Kilmarnocka 1-0.

On i klub su ispravili te greške tokom vikenda, kada je Celtic u 5. kolu Škotskog kupa pobijedio u gostima Dunfermline 4-2. U 28. minuti je izgledalo da se sprema nova blamaža za Celtic jer je škotski drugoligaš tada vodio 2-1.

Međutim, prvo je Rasmussen Duncan izjednačio na 2-2, potom je Woods autogolom donio prednost Celticu 3-2, a priču je zaokružio Keane koji je u 68. minuti realizirao najstrožu kaznu.

Keane je, inače, u igru ušao u 46. minuti.