Kvalifikacije za SP
0

Prva pobjeda Javiera Aguirrea

Nogometaši Meksika pobijedili su u dvoboju petog kola sjeverno i srednjeameričkih kvalifikacija za SP sastav Trinidada i Tobaga u Ciudad de Mexicu 2-1.

Bila je to još jedna neuvjerljiva partija Meksikananaca, no uspjeli su osvojiti sva tri boda poklonivši prvu pobjedu novom selektoru Javieru Aguirreu.

Poveli su domaći na legendarnom Azteca stadionu pogotkom Guillerma Franca u prvoj minuti. Izjednačio je Hayden Tinto u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, da bi konačan rezultat postavio Oscar Rojas u 48. minuti.

Tom su pobjedom Meksikanci došli do druge pobjede u pet utakmica (tri preostale su izgubili), te na tabeli drže četvrto mjesto sa šest bodova. Preostale su im još tri domaće utakmice i za vjerovati je da će se uspjeti plasirati na jedno od prva tri mjesta, koja izravno vode u JAR.

Meksički kapiten Cuauhtemoc Blanco (36) odigrao je 99. utakmicu u dresu meksičke reprezentacije.

Hondurašani su pred svojom publikom u San Pedro Suli pobijedili Salvadorce 1-0.

Srednje i sjevernoameričke kvalifikacije za nogometni SP, 5. kolo:

Honduras - Salvador 1-0 (Pavon 13) Meksiko - Trinidad i Tobago (Franco 1, Rojas 48 / Tinto 45+1)

1. Kostarika 5 4 0 1 9-5 12
  2. SAD 5 3 1 1 10-6 10
  3. Honduras 5 2 1 2 6-6 7
  4. Meksiko 5 2 0 3 6-8 6
  5. Salvador 5 1 2 2 6-7 5
  6. Trinidad i Tobago 5 0 2 3 6-11 2